فیلتر خودرو سواری موجب آتش گرفتن کولر ماشین شد

فیلتر خودرو سواری نقش مهمی در افزایش عمر وسایل نقلیه و محافظت در برابر سایش و پارگی زودرس دارند. به طور معمول از یک ماده توری فیبری تشکیل شده اند و ذرات معلق را حذف می کنند.

با گذشت زمان، فیلترها ممکن است جریان هوا یا مایع را محدود کنند. از آنجایی که ذرات معلق روی فیلتر جمع می شوند، فیلتر ممکن است انسدادی ایجاد کند که عملکرد وسیله نقلیه شما را مختل کند.

بنابراین، چه نوع فیلترهایی را می توانید در خودروی خود پیدا کنید؟فیلتر هوای موتور که در پشت ورودی هوا در محفظه موتور یافت می شود، با فیلتر کردن هوای ورودی به محفظه احتراق موتور، مطابق با نام خود عمل می کند.

همه موتورهای خودروهای احتراقی به ترکیبی از هوا، سوخت و جرقه نیاز دارند. ورودی هوا هوا را می مکد که قبل از ورود به محفظه احتراق از فیلتر هوای موتور عبور می کند.

از طرف دیگر، فیلتر هوای کابین برای فیلتر کردن هوای ورودی به کابین خودرو طراحی شده است. با روشن بودن هوای کابین، هوا قبل از ورود به کابین خودرو شما از فیلتر کابین عبور می کند.

اکثر کارشناسان توصیه می کنند فیلتر هوای کابین را هر 15000 تا 30000 مایل یک بار تعویض کنید. عدم تعویض فیلتر هوای کابین خودروی شما می تواند منجر به کاهش راندمان تهویه مطبوع شود و در عین حال به آلودگی هوا در داخل وسیله نقلیه شما نیز کمک کند.

یکی دیگر از انواع رایج فیلتر خودرو، فیلتر روغن است. همانطور که می دانید فیلتر روغن برای حذف آلاینده ها از روغن موتور کار می کند. همانطور که روغن از ظرف قطره چکه به سمت موتور حرکت می کند، از فیلتری عبور می کند که در آن زباله ها پاک می شوند.

خبر خوب این است که اکثر مکانیک ها و خودروفروشی ها فیلتر روغن را با تعویض روغن تعویض می کنند. با این حال، اگر قصد دارید یک مسیر DIY را انتخاب کنید، باید خودتان فیلتر روغن را تعویض کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.