فوم سقفی شیراز که با اومدن رعد و برق باعث آتش سوزی خانه شد

فوم سقفی شیراز منبسط شده یکی از مصالح ساختمانی است که می تواند طراحی و یکپارچگی ساختاری ساختمان را افزایش دهد.

از زمان به رسمیت شناختن آن به عنوان مواد عایق معمولی در دهه 1950، پیشرفت سریعی را در سایر پیاده سازی های جدید تجربه کرده است.

در حال حاضر، EPS در بسیاری از سازه های ساختمانی به دلیل مزایای پایداری و بهبود آن از نظر بهره وری انرژی، دوام و کیفیت محیطی داخلی استفاده می شود.

این مقاله مروری بر کاربرد EPS به عنوان سنگدانه در بتن سبک، کاشی‌های تزئینی و قالب‌گیری، کاربرد پانل‌ها (پانل‌های عایق‌شده ساختاری (SIP) و SIP‌های کامپوزیت) و پر کردن خاکریزی ارائه می‌کند

. همچنین در این مقاله سعی شده است خواص EPS از نظر رفتار آتش سوزی، خواص مکانیکی، مقاومت شیمیایی، جذب آب و رطوبت و سمیت آنها برای انسان و محیط بیان شود.

در سال های اخیر، رشد انفجاری علاقه در استفاده از پلی استایرن منبسط شده (EPS) برای صنعت ساختمان وجود داشته است

. EPS یک ماده عایق به خوبی تثبیت شده است که برای کاربردهای مختلف استفاده می شود زیرا دارای فوم سبک و در عین حال سفت و سخت با عایق حرارتی خوب و مقاومت در برابر ضربه بالا است.

جدا از آن، دارای ظرفیت باربری بالا در وزن کم، مانع مطلق آب و بخار، سفتی هوا برای محیط های کنترل شده، عمر طولانی، تعمیر و نگهداری کم، ساخت سریع و اقتصادی است.

فوم موجود در EPS یک پلاستیک سلولی سبک است که از ذرات کروی شکل کوچکی تشکیل شده است که حدود 98 درصد هوا را در خود جای داده است. این ساختار سلول بسته میکروسلولی EPS را با ویژگی های عایق و جذب شوک عالی خود ارائه می دهد.

EPS متشکل از دانه های پلی استایرن کوچکی است که از طریق فرآیند پلیمریزاسیون از استایرن به دست می آید. کیفیت فوم EPS تحت تأثیر توزیع اندازه دانه ها قرار می گیرد.

پس از پلیمریزاسیون، EPS با مواد دمنده مانند پنتان و هگزان تزریق می شود. تبدیل پلی استایرن قابل انبساط به EPS در سه مرحله انجام می شود: (1) پیش انبساط، (2) بلوغ و تثبیت میانی، و (3) انبساط و قالب گیری نهایی.

در مرحله اول، مواد خام در پیش انبساط‌کننده‌ها با بخار در دمای بین 80 تا 100 درجه سانتی‌گراد گرم می‌شوند تا یک ساختار سلولی نسبتا یکنواخت با سلول‌های بسته کوچکی ایجاد شود که هوا را در داخل خود نگه می‌دارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.