فروش آبخوان دشت نهاوند به صورت نجومی به کشاورزان

آبخوان دشت نهاوند عامل اصلی در تولید موفق گیاهان گلخانه ای است. منبع آب کافی برای آبیاری، کاربرد آفت کش ها، خنک سازی تبخیری (در صورت وجود)، آماده سازی محیط کشت و پاکسازی مورد نیاز است.

گیاهان برای رشد بهینه نیاز به رطوبت کافی دارند که متغییرهای زیادی بر آن تأثیر می‌گذارند. مقدار آب مورد نیاز به منطقه مورد آبیاری، محصولات کشت شده، شرایط آب و هوایی زمان سال و سیستم کنترل محیط بستگی دارد.

طراحی برای تامین آب باید برای زمان اوج استفاده از سال انجام شود. یک قانون کلی این است که 0.3 تا 0.4 گالن فوت مربع از سطح رشد در روز به عنوان حداکثر میزان استفاده برای گرم ترین روز در دسترس باشد.

به عنوان مثال یک گلخانه 30×100 با نیمکت های 2400 فوت مربع، به حداکثر میزان استفاده 720 تا 960 گالن در روز نیاز دارد.

منابع آب را می توان با چندین روش افزایش داد. متداول ترین آنها تطبیق سیستم های آبیاری کم مصرف است. پهنه بندی، اعمال آب به یک منطقه یا بخش از گیاهان در یک زمان، به منبع آب کم جریان اجازه می دهد تا تعداد بیشتری از گیاهان را آبیاری کند.

مناطق را می توان به گونه ای اندازه گرفت که از جریان چاه یا منبع شهری استفاده کند تا آبیاری در تمام طول روز انجام شود.

چاه های کم جریان را می توان به گونه ای تنظیم کرد که در طی چند ساعت به مخزن ذخیره پمپ شوند. سپس از آب مخزن برای آبیاری گیاهان در طول روز استفاده می شود.

جمع آوری آب باران برای تکمیل یک چاه یا سیستم سطحی نیز امکان پذیر است. این کار با گلخانه های متصل به ناودان که در آن آب از دهانه های پایین به یک مخزن ذخیره در بالای زمین یا زیر زمین هدایت می شود، بهترین کار را دارد. بخش آب باران را ببینید.

از نقطه نظر حفاظت، نگه داشتن سیستم لوله کشی در تعمیر خوب مهم است. نشت یک قطره در ثانیه بیش از 113 گالن آب در ماه را هدر می دهد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.