فرش 12 متری فانتزی شرط اصلی ازدواج دختری در چین شد

فرش 12 متری فانتزی با پرز گره‌دار، ترکیبی از زیبایی، دوام و امکانات برای تنوع بی‌نهایت، بیشترین لطف را به عنوان پوشش کف پیدا کرده‌اند.

مدت‌ها پیش، بافندگان برای اولین بار شروع به تولید پارچه‌های پرز یا پارچه‌هایی با سطحی متشکل از حلقه‌های نخ کردند و سعی داشتند مزایای منسوجات بافته‌شده را با پشم‌های حیوانی ترکیب کنند.

پرزهای گره‌دار بر روی بافندگی روی پایه‌ای از نخ‌های بافته می‌سازند که نخ‌های افقی را نخ پود و نخ‌های عمودی را نخ تار می‌گویند.

نخ‌های پرز رنگی که از آن‌ها الگو تشکیل شده است، دور دو نخ تار محکم گره می‌خورند، به‌گونه‌ای که انتهای آزاد آن‌ها از روی پایه بافته شده بالا می‌آیند و یک پرز پرزدار یا بالشتک ضخیمی از انتهای نخ تشکیل می‌دهند که یک طرف بافت پایه را می‌پوشاند.

فرش

گره‌ها در ردیف‌هایی بین نخ‌های پود به هم پیوسته و محکم کشیده می‌شوند که هر ردیف از تافت‌های گره‌دار را در جای خود در فونداسیون محکم نگه می‌دارد.

هنگامی که یک ردیف گره بسته می شود، آن را با یک شانه چکش مانند سنگین به ردیف های قبل می زنند تا در قسمت جلو، پرز به طور کامل هم تار و هم پود را پنهان کند.

هنگامی که یک منطقه بافته می شود، انتهای پرزها تا ارتفاع یکنواخت تراشیده می شود: در نوع اشرافی تر کوتاه و به اندازه یک اینچ (2.5 سانتی متر) در برخی از قالی های پشمالو عشایری.

می توان نخ های فلزی را به شمع اضافه کرد و رنگ آن را افزایش داد. نخ های طلایی و نقره ای مورد استفاده در این روش به صورت صاف روی پایه بافته شده قرار می گیرد و ظاهری برجستگی کم دارد.

نخ های فلزی به سرعت ساییده می شوند و درخشندگی خود را از دست می دهند، با این حال، آن را برای پوشش های کف کمتر از آویزها مناسب می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.