دختری با گلدان پلاستیکی استوانه ای آب می خورد

پلاستیک یک ماده بسیار سبک است که راحت تر حرکت می کند. همچنین در رنگ‌های مختلف موجود است.

با این حال، با گذشت زمان، پلاستیک ریشه های گیاه را خفه می کند و نیاز به گلدان پلاستیکی استوانه ای دارد.

رزین مانند پلاستیک سبک است و در مورد اکسیژن رسانی ریشه نیز همان معایب را دارد. از طرفی گلدان های رزینی به مرور زمان مقاومت بیشتری خواهند داشت.

هنگام کاشت یا گلدان مجدد یک گیاه، خواه چند ساله، بوته ای، گلدار، آبدار یا داخلی، می توانید ظرف پلاستیکی یا سفالی را انتخاب کنید. به موازات جنبه زیبایی شناختی، شکل، اندازه و رنگ، مواد گلدان یا گلدان یکی از عناصر اصلی برای مطالعه با توجه به استفاده نهایی است.

چه برای کاشت گیاه در بالکن یا تراس، یک گیاه سبز یا گلدار در داخل خانه، چه گیاهان در گلخانه، انتخاب گلدان و به ویژه مواد گلدان باید در نظر گرفته شود. بیایید نگاهی گذرا به مزایا و معایب گلدان های سفالی یا پلاستیکی بیندازیم.

تراکوتا یک ماده طبیعی متخلخل است که این مزیت را دارد که به ریشه‌های گیاهان و زمین تنفس می‌دهد و همچنین آب و هوا را به گردش در می‌آورد. این سفال متخلخل باعث زهکشی خوب و تبخیر خوب آب می شود.

این ماده تنظیم کننده حرارت یک عایق واقعی است که از گیاهان در برابر سرما و گرما محافظت می کند. این مانع از قرار دادن حجاب زمستانی روی شاخ و برگ گیاهان شکننده نمی شود!

مزیت دیگر این است که خاک رس مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش است.تراکوتا ماده ای نسبتاً سنگین و متخلخل است که به ریشه ها اجازه می دهد تا تماس بیشتری با هوا داشته باشند که برای گیاه مفید است.

با این حال، وزن گلدان سفالی می تواند مانعی برای بالکن ها، به خصوص برای مدل های بزرگ باشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.