خصوصیات لوله پلی اتیلن خام

PEX. PEX مخفف پلی اتیلن با فرمول متقابل است. “PE” به ماده خام مورد استفاده برای ساخت PEX (پلی اتیلن) ​​و “X” به اتصال عرضی پلی اتیلن در زنجیره های مولکولی آن اشاره دارد. زنجیره های مولکولی به یک شبکه سه بعدی متصل می شوند که باعث می شود PEX در طیف وسیعی از دما، فشار و مواد شیمیایی به طور قابل توجهی بادوام باشد .

PEX انعطاف پذیر است و می تواند با اتصالات کمتری نسبت به سیستم های لوله پنج لایه بی تی اس کشی صلب نصب شود. این یک انتخاب خوب برای لوله کشی و برای خانه های جدید است و برای شرایط آب خورنده به خوبی کار می کند.

PEX برای سازگاری با انبساط آب یخ زده کشیده می شود و پس از ذوب شدن آب به اندازه اولیه خود باز می گردد. اگرچه در برابر یخ زدگی بسیار مقاوم است، اما هیچ ماده ای ضد یخ نیست.

کیتک. کیتک یک لوله ‌و اتصالات پنج لایه فشار چند منظوره است که به طور منحصر به فرد مزایای فلز و پلاستیک را متحد می کند. این از یک لوله آلومینیومی ساخته شده است که به لایه های داخلی و خارجی پلاستیکی لمینت شده است. Kitec یک سیستم لوله کشی کامپوزیت را برای طیف گسترده ای از کاربردها، اغلب فراتر از محدوده فلز یا پلاستیک به تنهایی ارائه می دهد.

برخلاف مواد مس و فولاد، کیتک ضد خوردگی است و در برابر اکثر اسیدها، محلول‌های نمکی، قلیاها، چربی‌ها و روغن‌ها مقاومت می‌کند.

چند. پلی پیپ یک لوله پنج لایه ایرانی نرم است که به صورت کلاف عرضه می شود و برای آب سرد استفاده می شود. می تواند با افزایش سن ترک بخورد یا از سنگ ها ساییده شود. از دیگر نقاط ضعف می توان به گیره های فولادی ضد زنگ یا کوپلینگ های گالوانیزه اشاره کرد.

پلی بوتیلن [قطع]. لوله پلی بوتیلن یک لوله پلی اتیلن فشار قوی نرم است. این ماده دیگر به دلیل تجزیه شیمیایی اولیه توصیه نمی شود. افرادی که دارای خانه، خانه متحرک یا ساختار دیگری هستند که دارای لوله های پلی بوتیلن با اتصالات پلاستیکی استال هستند، در صورتی که آن سیستم لوله کشی را جایگزین کرده باشند، ممکن است واجد شرایط دریافت کمک مالی باشند.

 • منابع:
  1. Chapter 9: Plumbing
 • تبلیغات: 
  1. بادبادکی که با نخ پنبه ساخته شده بود به ایستگاه فضایی رسید
  2. با بیمه عمر 200 سال عمر کنید
  3. خوردن ارده کنجد لکنت زبان را از بین می برد
  4. گونه ای از روکش صندلی که به زین اسب تبدیل می شود!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.